«Проблеми адаптації молодого спеціаліста до зміни соціального статусу (учитель сільської школи)» — під такою темою 27 листопада 2014 року відбувся методичний семінар для студентів ІV курсу ННІ гуманітарної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. 

Організаторами якого стали:

Цінько Світлана Василівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загального мовознавства та української філології Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка;

Бурим Віктор Віталійович – учитель української мови та літератури Землянського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Конотопської районної ради Сумської області;

Глухівський районний відділ освіти Глухівської районної державної адміністрації Сумської області.

У цьому заході також прийняли участь Смик Світлана Володимирівна – завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації; Кривенко Марина Олександрівна – учитель української мови і літератури Соснівського НВК Глухівського району Сумської області; Зуєва Марина Василівна – учитель української мови і літератури Уланівського НВК Глухівського району Сумської області.

Цікавою та актуальною була проблема методичного заходу, яка сформувала таку собі підтему «Формування й розвиток творчих здібностей майбутніх учителів-словесників (на прикладі методики вивчення лексикології і фразеології в загальноосвітній школі) як передумова підвищення рівня конкурентоспроможності в умовах реформування освіти».

Хід методичного семінару був поділений на два блоки: теоретичний та практичний. Теоретична частина передбачала виступи організаторів та учасників. Відкрила захід Цінько С.В., яка окреслила тему, мету та завдання, які стояли перед усіма учасниками. Також у своєму виступі педагог-методист розкрила актуальність питання адаптації молодих учителів до роботи в школі як педагогічної проблеми.

Наступною до слова було запрошено Смик С.В., яка у своєму виступі  «Організація роботи «Школи молодого учителя» як шлях до професійного становлення педагога» окреслила основні напрями роботи з молодими спеціалістами та надала корисні методичні рекомендації майбутнім вчителям-словесникам.

Своїм досвідом залюбки поділилася зі студентами Кривенко М.О. У ході своєї доповіді вона розкрила зв'язок української фразеології та національного менталітету українського народу.

«Ігри і ситуативні завдання на уроках вивчення лексикології і фразеології» - такою була тема доповіді Зуєвої М.В. У ній вчитель висвітлила методику своєї роботи під час вивчення лексикології та фразеології, а також навела приклади дидактичних ігор та ситуативних завдань, які використовує у своїй практиці.

Завершальним у теоретичному блоці семінару був виступ Бурима В.В. У своєму виступі Віктор Віталійович висвітлив актуальне нині у педагогіці питання розвитку творчих здібностей на уроках української мови та окреслив шляхи розв’язання цієї проблеми.

Цікавим та змістовним був також практичний блок методичного семінару, у ході якого студенти підготували фрагменти уроків з використанням різноманітних інноваційних форм роботи з учнями. Педагоги, які були присутні, проаналізували переглянуті уривки та надали змістовні рекомендації майбутнім педагогам. Завершилася друга частина заходу показовим уроком на тему «Прислів’я, приказки, крилаті вислови, афоризми як різновиди фразеологізмів», який з великим задоволенням провів Бурим В.В.

На правах господині та розпорядниці методичного заходу Світлана Василівна Цінько підвела підсумки та подякувала всім присутнім за участь та побажала нових звершень на педагогічній ниві як майбутнім, так і досвідченим педагогам. По закінченні запрошені гості залюбки у невимушеній атмосфері продовжили спілкування зі студентами.

Ділюся досвідом роботи!!!Ділюся досвідом роботи!!!Ділюся досвідом роботи!!!Ділюся досвідом роботи!!!Ділюся досвідом роботи!!!Ділюся досвідом роботи!!!Ділюся досвідом роботи!!!Ділюся досвідом роботи!!!Ділюся досвідом роботи!!!Ділюся досвідом роботи!!!Ділюся досвідом роботи!!!Ділюся досвідом роботи!!!Ділюся досвідом роботи!!!Ділюся досвідом роботи!!!

Додати коментар

Оновити